Moriel 12 Pravidlá Registrácia História Galéria

DEJ, SKUPINY & REPORT S MORIELU 3

DEJ & SKUPINY

Dej: Vďaka udatným hrdinom sa podarilo uzavrieť portál a tým aj zastaviť vyčíňanie nemŕtvych a tak zachrániť Moriel pred skazou...
         Medzičasom však v krajine Moriel nastáva prevrat. Barbarské kmene ktoré doposiaľ žili stáročia v mieri, začali medzi sebou bojovať o nadvládu nad ostatnými kmeňmi a tým aj o nadvládu nad krajinou Moriel. Ako sa skončí toto krviprelievanie do ktorého nechce zasahovať ani samotný správca zeme Tiberon...?

Skupiny: Šesť barbarských skupín. Každá skupina bude mať približne 6 členov: 1 náčelníka, 1 šamana, a približne 4 bojovníkov.

REPORT (Diego, doplnil Cesnak)

Zážitky bojovníka Diega

          Konečne je to tu koniec vojen a nepokojov v krajine Moriel. Krajina sa v posledných časoch zmietala v krvilačných vojnách barbarských kmeňov, no teraz, správca krajiny Tiberon, rozhodol a našiel spôsob, ako tomuto krviprelievaniu zabrániť.
          Dnes ráno som vstal veľmi skoro. Bol som medzi prvými, ktorí vítali nášho náčelníka Kostilama, a našu múdru šamanku, ktorej meno nesmie byť vyrieknuté. Včera zavčasu opustili náš kmeň, a vydali sa na kmeňové zhromaždenie, ktoré zvolal mocný čarodejník Tiberon. Privítali sme ich, a hneď na to sme sa ich spýtali, čo sa dialo na zasadnutí. Kostilam hlásil:
          ,,Na zasadnutí boli náčelníci všetkých kmeňov, spolu so svojimi šamanmi. Zvolal nás Tiberon, aby ukončil naše vojny !“
          ,,Áno" preriekla šamanka.
          ,,Dnes“, znova prehovoril Kostilam, ,,keď Slnko bude najvyššie, vyrazím ja, šamanka, náš najlepší stopár Derkan, velitelia osobnej stráže šamanky Angar a Ajven a naši dvaja najlepší bojovníci Tark a Diego do centrálnej oblasti krajiny Moriel. Tiberon vyhlásil súťaž. Ktorý zo šiestich kmeňov ako prvý objaví v našej krajine Drahokam, ktorý on nevedno kde ukryl, sa stane zvrchovaným kmeňom, ktorý bude mať hlavné slovo. Tak sa teda pripravte.“
          Ako dohovoril, stretol som svojho priateľa Tarka:
          ,,Počul si to? Sme Vyvolení, ktorí budú náčelníka Kostilama sprevádzať na jeho ceste !“
         ,,Áno, je to pre nás pocta, a preto ho nesmieme sklamať“ pravil som.
...
          Keď sa Slnko ocitlo nad našimi hlavami, vyrazili sme. Náš kmeň mal osadu Na okraji Krajiny, a preto pre nás cesta do centra Morielu bola dlhá a vyčerpávajúca. Z miesta Stretnutia práve odchádzali ostatné kmenne hľadať drahokam. Stretli sme tam Tiberona, ktorý už na nás v nepokoji čakal:
         ,, Ááá konečne ste tu. Ostatné kmene tu už boli a vydali sa hľadať drahokam. Tu mám pre vás príkazy, ktoré vám pomôžu drahokam nájsť. Viac vám pomôcť nemôžem.“
          V tom odišiel. Naša múdra šamanka, ktorá ako jediná z nášho kmeňu vedela čítať, nám povedala, že aby sme mohli nájsť drahokam, musíme vzdať bohom obetu rituálom. Na rituál potrebujeme prach z rohu jednorožca, miazgu zo stromu cédra a chrobáka ktorý žije pri neďalekom jazere.
...
          Vydali sme sa teda na cestu. Po neveľkom putovaní sme narazili na jazero. Bol pri ňom len ďalší kmeň, ktorého náčelník na nás nevraživo pozrel. Pobrali sme sa teda ďalej. Pred našimi očami sa niečo mihlo. Vzápätí spoza stromu vyšiel cudzinec, zrejme mág, v oranžovom plášti. Kostilam sa ho spýtal, či nepočul niečo o prachu z rohu jednorožca alebo miazgy z cédra, no on len pokrútil hlavou a zmizol. Pokračovali sme ku kaňonu a potôčku, preliezli sme kaňony a po nich sme dorazili k studničke. Tajne sme dúfali že tam nájdeme napájať sa jednorožca, ale márne. Napili sme sa čerstvej vody a Ponáhľali sme sa čo najskôr ďaľej. Stopár nás zrazu upozornil na druhý kmeň, ktorého náčelník Bol Drirr. Dohodli sme sa s nimi o neútočení a na tajnom mieste sme to spečatili krvou náčelníkov. Neubehlo ani ďalších 10 minút nášho putovania, keď sme narazili na kmeň bojujúci s orkom, démonov a nejakou stvorou žltej farby. Nechali sme ich nech si svoje spory vyriešia sami. Nečakane po nás niekto hodil zopár drevených paličiek. Bol to vlk. Naľakali sme sa, keďže vedel rozprávať že je to vlkolak, ale našťastie nie. Bol taký nepríjemný, že nám nechcel poradiť ohľadom ničoho čo sme potrebovali, a ešte mal v sebe tú drzosť škriabať si blšky o krúžkovú zbroj nášho náčelníka! ...

          Viac mi ctený bojovník Diego nestihol povedať, pretože ho vyrušili druhovia, s ktorými sa pobral oslavovať.
          Keďže Diego sa sa pobral s druhmi oslavovať je vám asi už jasné, že napokon sa kmeňu Lovcov Lebiek podarilo získať drahokam a tým zvíťaziť.
          Úspešne sa im podarilo nájsť všetky ingrediencie a pomocou rituálu zakliať chrobáka, ktorý ich doviedol k starému šamanovi, ktorý ukrýval drahokam. Avšak vyhrané ešte nemali starý šaman od nich požadoval nájsť dve slimačie ulity, jednu hnedú a jednu bielu a Cháronovu mincu, ktorú mu ukradla nejaká potvora.
          Napokon sa im podarilo získať aj to, čo požadoval šaman a zjednotiť barbarské kmene Morielu pod jednu vlajku. Nebolo to bez odporu, ale napokon sa všetko vyriešilo a hŕstka odporcov padla. Hold víťaznému kmeňu!